Ciekawostki kosmetyczne, Koi Cosmetics

Jak dbać o skórę pod oczami? Q&A z KOI Cosmetics!

booster lift eye power - liftingujące serum pod oczy koi cosmetics na zmarszczki

Skóra naszej twarzy a szczególnie okolica oczu wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby móc stale prezentować się jak najlepiej. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i potrzebuje nieco innej pielęgnacji. Jeżeli o nią dobrze nie zadbamy, to pojawią się na nic nielubiane worki pod oczami, cienie oraz zmarszczki. Od kilku dni na stronie widnieje najnowszy zestaw kosmetyków pod oczy, jaki dla Was przygotowałyśmy. Zestaw, jakiego jeszcze u nas nie było! Kompleksowy duet dbający o delikatną skórę wokół oczu. Najnowszy Zestaw EYE SET! Składa się z:

Aktywny krem pod oczy

Power Lift Eye BOOSTER: Serum liftingujące pod oczy

Z tej okazji przygotowałyśmy dla Was Q&A z najczęściej pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi: Power Lift Eye booster oraz Aktywnego kremu pod oczy! Zapraszamy do lektury i pamiętajcie, że zawsze jesteśmy otwarte na Wasze pytania i wątpliwości.

Na wszystkie pytania odpowiada założycielka KOI: Renata Kozłowska

Jak wygląda cienka skóra pod oczami?

Oko jest otoczone powieką, która chroni je przed urazami. Naskórek jest tu najcieńszy i najdelikatniejszy w całym ciele człowieka. Otacza je zespół 22 mięśni, które odpowiadają za ruchy gałki ocznej. Skóra wokół oczu wykonuje nawet 20 tys ruchów dziennie związanych z emocjami, mruganiem i marszczeniem. Jest wyposażona w minimalną ilość gruczołów łojowych i dlatego jest tak delikatna. 

Ważne problemy skóry wokół oczu


Jako pierwsze pojawiają się tzw. ”kurze łapki”, czyli poziome zmarszczki w kącikach oczu. Następnie pojawia się pionowa bruzda między brwiami zwana „lwią zmarszczką”. W wyniku procesu grawitacji opadają powieki, a brwi zsuwają się ku dołowi. Z wiekiem opada również dolna powieka i zmarszczki poziome są jeszcze bardziej widoczne. Dużym problemem estetycznym są też ciemne cienie pod oczami (z ang. dark circles DC). Skóra wokół oczu jest bardzo silnie ukrwiona, naczynia krwionośne rozszerzając się, stają się bardziej widoczne. Przy dużym skupisku naczyń krwionośnych i cienkiej warstwie naskórka, uzyskujemy nieestetyczny efekt siniaka.
Innym problemem wielu kobiet jest obrzęk skóry powiek spowodowany nagromadzeniem limfy. Proces ten potęguje się w nocy, a uwidacznia rano. Częściowo ustępuje w ciągu dnia.
Ważnym problemem są także „worki pod oczami”. Wynika to z utraty jędrności i sprężystości skóry związanego z wiekiem.
Skąd biorą się te problemy?

Q: Jakie są problemy skóry wokół oczu? Skąd się biorą zmarszczki?

A: Wiadomo, że z wiekiem skóra traci naturalne składniki wypełniające: kwas hialuronowy, kolagen i elastynę. Są to białka, które tworzą szkielet wypełniony substancją zagęszczającą. Mniej kolagenu i elastyny, to mniej jędrna i elastyczna skóra. Już od 25 roku życia tracimy te cenne substancje, a na skórze przybywa zmarszczek. Innym problemem wielu kobiet jest obrzęk skóry powiek spowodowany nagromadzeniem limfy. Proces ten potęguje się w nocy, a uwidacznia rano. Częściowo ustępuje w ciągu dnia.
Ważnym problemem są także „worki pod oczami”. Wynika to z utraty jędrności i sprężystości skóry związanego z wiekiem.

Q: Nie wiem, co wybrać! Booster czy krem?


 A: Krem i booster mają różną funkcję w kosmetyku. Oba kosmetyki się uzupełniają i wzmacniają swoje działanie. Absolutnie booster nie zastąpi kremu. Natomiast na booster zawsze należy nałożyć krem. Booster w swojej formulacji nie zawiera olejów lub innych składników tłuszczowych. Aby więc woda nie odparowała ze skóry: należy pielęgnację zakończyć nałożeniem kremu. Najlepiej więc stosować je oba, dostępne teraz w naszym EYE SET! Zestaw pod oczy 

booster power - liftingujące serum pod oczy koi cosmetics

Q: A co to w ogóle znaczy Booster? Skąd taka dziwna, angielska nazwa? 

A:  Samo słowo można przetłumaczyć jako wzmocnienie, doładowanie, a nawet wsparcie skóry! Jeszcze bardziej skoncentrowany i jeszcze bardziej wydajny niż serum. To nowoczesny kosmetyk wyposażony w promotory przenikania, które transportują substancje aktywne w określone miejsca. Działa w konkretnym celu, dlatego lepiej i szybciej przynosi efekt! 

Q: Mam ponad 30 lat. Czy powinnam używać już kremu pod oczy?  

A: Odpowiedź na to pytanie wiąże się z ubytkiem kwasu hialuronowego w skórze. Ten proces zaczyna się już w okolicach 25 urodzin. Nie dość, że jest go mało w tkance wokół oczu, to jeszcze jego ubytek właśnie w tym miejscu jest najbardziej widoczny.
Dlatego najlepszą radą jest używanie co najmniej kremu pod oczy już od wieku 20-25 lat.

Q: Co jest najważniejszym aktywnym składnikiem kremu KOI? Dlaczego wybrać właśnie ten? 

A: Najważniejszym składnikiem jest roślinny czynnik wzrostu (EGF), który regeneruje skórę w głębokich partiach. 
Pozyskiwany jest z roślin i można je bezpiecznie łączyć z innymi składnikami aktywnymi. Dodatkowo wykazują identyczną strukturę z ludzkimi czynnikami wzrostu. 

Q:  Mam delikatną skórę pod oczami, a przede wszystkim suchą! Co robić?

A: Bezpiecznie możesz wybrać dwa kosmetyki, zarówno booster, jak i krem pod oczy KOI. I jeden i drugi kosmetyk szybko odżywi skórę. Booster współpracuje z kremem i wzmacnia jego działanie, dlatego dla skóry suchej jest to idealne połączenie. Aby skóra wokół oczu była maksymalnie nawilżona, zastosowaliśmy kwas hialuronowy o różnej wielkości cząsteczek. Dzięki temu zmarszczki wypełniane są od wewnątrz i na powierzchni skóry. W składzie kremu znajdziemy również kwas ferulowy, który jest aktywnym czynnikiem, pomagającym walczyć z wolnymi rodnikami. Formuła kremu oparta jest na delikatnym oleju z awokado, który doskonale nawilża, a przy tym nie obciąża skóry, zawiera też pożądaną w kosmetyce witaminę E. Dodatkowo Aktywny Krem jest lekki, hipoalergiczny, nie uczula, jest bezzapachowy. Nie musisz się więc obawiać: na pewno nie podrażni on Twojej skóry!

roller pod oczy booster powerm serum liftingujące koi cosmetics

Q: Czy mogę stosować krem do twarzy również pod oczy? Nie widzę u siebie ani zmarszczek, ani cieni.

A: Nie powinno się stosować kremu do twarzy pod oczy, gdyż może on być za ciężki. Skóra pod oczami jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych. Dlatego zwykły krem do twarzy może być za bardzo obciążający. Lekki krem pod oczy ma z reguły mniej składników tłuszczowych i lepiej się sprawdzi w okolicy oka. 

Q: Czy krem pod oczy mogę pożyczać także swojemu partnerowi? Czy jest przeznaczony tylko dla kobiet?

A: Oczywiście, że tak! Krem z powodzeniem mogą stosować także mężczyźni, w każdym wieku. Ze względu na to, że zazwyczaj mają trochę grubszą skórę może przydać im się także nasz Booster POWER z chłodną kuleczką! 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *