Bez kategorii, Ciekawostki kosmetyczne

Najlepszy krem pod oczy- jak go wybrać?

Aktywny krem pod oczy KOI Cosmetics

Najlepszy krem pod oczy dla Twojej skóry- zobacz, czym kierować się przy wyborze.

Wybór dobrego kremu pod oczy to arcytrudny wybó. Krem musi być łagodny, wydajny, o odpowiednim dla nas zapachu i konsystencji, a przede wszystkim- dobrze działać. Każdy/a z nas ma swoje osobiste preferencje i doświadczenia, więc najczęściej, zanim pojawi się “ten jedyny” musimy przetestować kilka lub kilkanaście słoiczków.

Po pierwsze- własna decyzja

Najlepszy krem pod oczy dla Twojej przyjaciółki nie musi okazać się idealnym wyborem dla Ciebie. Pamiętaj, żeby podążać za swoim ciałem, a raczej swoją skórą, a nie przekonywać się na siłę do poleceń innych osób. Jak już pisałam- na wybór kremu pod oczy składa się szereg osobistych czynników, dlatego nie bój się szukać i testować.

Po drugie- naturalny skład

Wiadomo, że kosmetyki o naturalnym składzie są lepsze dla naszej skóry i naszego zdrowia, ale również dla planety, środowiska. Zwracaj na to uwagę i wybieraj krem z zaufanego źródła. Dodatkowo sprawdź, jaki składnik determinuje dobre działanie wybranego kremu, czyli dowiedz się dokładnie co kupujesz. Aktywny krem pod oczy KOI zawiera łagodny superskładnik: EGF, czyli roślinny naskórkowy czynnik wzrostu. Co to jest? Czynniki wzrostu to występujące w naszej skórze białka. Pomagają one w procesie wzrostu komórki, stymulują syntezę kolagenu i wpływają na utrzymanie jędrnej, zdrowej skóry. Długotrwałe stosowanie technologii z czynnikiem wzrostu na skórę wykazuje widoczną poprawę wyglądu skóry.

Po trzecie- działanie

W tym wątku również główny nacisk należy położyć na swoje osobiste preferencje, gdyż działanie dla każdej/go z nas oznacza trochę co innego. Niektórzy, szczególnie w kremach pod oczy lubią czuć konkretny efekt- mrowienie, czy wręcz szczypanie. Tego efektu należy się wystrzegać jeśli nie mamy do czynienia z zabiegiem u sprawdzonej kosmetyczki, ponieważ może być on po prostu niebezpieczny. Wszelkie bardziej inwazyjne metody powinny być prowadzane w kontrolowanych, profesjonalnych warunkach. Jeżeli po użyciu kremu pojawia się u Ciebie szczypanie i pieczenie może to być oznaką uczulenia na którykolwiek składnik kremu. Należy wtedy zaprzestać jego używania. Przy testowaniu nowego kremu nanieś jego cienką warstwę najpierw na wewnętrzną część zgięcia łokcia i odczekaj dobę, żeby wykluczyć reakcję alergiczną. Dobry krem nie powinien uczulać. Aktywny krem pod oczy KOI jest kremem antyalergicznym, nie powoduje łzawienia, szczypania ani zaczerwienień.

Efektem działania dobrego i łagodnego kremu pod oczy powinna być zauważalna zmiana okolic skóry pod oczami po kilku, kilkunastu tygodniach. Mówię o zmianach takich jak: napięcie skóry oraz wygładzone zmarszczki, bo krem powinien działać także prewencyjnie, co będzie niewidoczne dla oka.

Najlepszy krem pod oczy- jak go używać?

Jeśli już trafiłaś na idealny Twoim zdaniem produkt- pozwól mu zadziałać. Zadbaj o jego dobre przechowywanie- nie zostawiaj odkręconego słoiczka, nie zostawiaj go na słońcu. W ofercie KOI jest specjalna szpatułka do nakładania kremu, szczególnie przydatna osobom, które mają długie paznokcie. Aplikuj krem poprawnie– opuszkami palców, delikatnie, wklepuj krem w skórę pod oczami. Pamiętaj o dokładnym demakijażu! Wiele z nas nosi na codzień makijaż, a żaden krem nie zadziała poprawnie jak będzie miał do pokonania barierę pudru czy podkładu.

A na koniec- last but not leastpamiętaj o wysypianiu się. Bo nic tak nie działa na świeżą, promienną i wypoczętą skórę, jak sen!

Related Posts

One thought on “Najlepszy krem pod oczy- jak go wybrać?

  1. Małgorzata Uszyńska pisze:

    Krem pod oczy, oczy koi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *