Bez kategorii

Holistyczna pielęgnacja

Co to znaczy podejście holistyczne do pielęgnacji?

Holistyczne podejście do pielęgnacji oznacza zajęcie się własnym ciałem, w tym skórą twarzy w sposób całościowy, kompleksowo. Karmienie ciała – dobrym jedzeniem, duszy – spokojem, a skóry – naturą! Od starożytności wiadomo, że te czynniki są ze sobą  mocno związane i z szacunku dla własnego ciała powinniśmy dbać o nie zarówno od wewnątrz jaki i z zewnątrz poprzez zabiegi lub kosmetyki, których używamy. Dlatego proponujemy zmianę podejścia z nastawionego na szybki efekt na rzecz systematycznych rytuałów pielęgnacyjnych wykonywanych każdego dnia. Jednym słowem: dużo lepszy, długofalowy efekt dadzą masaże, dobra dieta, picie wody i sport połączone z naturalnymi kosmetykami – niż jednorazowy zabieg u kosmetyczki. Filozofia holistyczna i holistyczna pielęgnacja o własne ciało i duszę zakłada również jak najmniejszą ingerencję w naturę, stąd w tej pielęgnacji warto skorzystać z jej darów. Mamy na rynku do dyspozycji coraz szerszą gamę produktów ekologicznych i naturalnych. Zdecydowanie powinniśmy po nie sięgać i śledzić nowości. Warto korzystać z produktów zawierających wiele naturalnych składników poprawiających kondycje naszej skory jak np probiotyki czy dobroczynne oleje.

Holistyczna pielęgnacja – jak stosować?

Skupmy się na sobie, swoim ciele i samopoczuciu, nie traktujmy pielęgnacji twarzy jako czegoś niepowiązanego  z innymi aspektami np. sam krem nawilżający niewiele nam pomoże jeśli pijemy za mało wody, czy odżywiające serum jeśli ciągle niedosypiamy. Jeśli kilka minut dziennie poświęcimy na masaż twarzy w trakcie robienia demakijażu olejkiem lub robienia pilingu, to zapewni to twojej skórze więcej blasku, poprawi krążenie krwi, pomoże zregenerować mięśnie, złagodzić bóle i napięcie. Co więcej, regularnie masując skórę sprawiamy, że staje się bardziej podatna na działanie pozostałych kosmetyków, ułatwiając ich wchłanianie. Dlatego należy dbać o staranny demakijaż, o wykonanie peelingu, bo te zabiegi oczyszczają skórę nie tylko z fizycznych zabrudzeń, ale także usuwają martwy naskórek. Czysta skóra aktywnie przyjmuje  dalsze produkty: eliksir, czy krem. Koniecznie należy pamiętać o skórze pod oczami! Tu warstwa tłuszczowa jest minimalna, nie warto wiec jej obciążać zbyt tłustymi kremami, lepiej zastosować krem, który pozwala komórkom skóry  szybciej się regenerować: niweluje zmarszczki i cienie. Innym typem zabiegów są maski. Wybierając z ogromnej gamy dostępnych masek, należy pamiętać aby służyły one  odżywienia naszej skóry. Szukaj w ich składzie dobroczynnych olejków i probiotyków.Jeśli Twoja skóra jest wysuszona i potrzebuje nawodnienia, to przed kremem zastosuj eliksir KOI. To preparat, który nie tylko ją doskonale nawilży, ale rownież zwiększy działanie kremu zastosowanego pózniej. Pamiętaj tez o piciu wody i unikaniu słońca. Gdy zauważysz pierwsze oznaki zmęczenia skóry- zastosuj serum z witaminą c dwufazowe. Duża dawka naturalnej witaminy C pochodzącej ze śliwki kakadu powoduje szybkie odżywienie skóry i nadaje jej promienny wygląd. Postaraj się też unikać stresu, wysypiaj się, a wieczorem zastosuj maskę całonocną. 

Jakie są korzyści holistycznej pielęgnacji?

Co zyskujemy dzięki pielęgnacji holistycznej?Tu wygląd, zdrowie psychiczne i fizyczne stawiane są na równi. Ważne, aby działać na każdej z tych płaszczyzn, a wtedy osiągniemy najlepsze efekty.Kosmetyka holistyczna jest odpowiedzią dla osób, które wolą zapobiegać niż leczyć. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie np. na odprężające masaże, by nasze ciało było wdzięczne przez kolejne lata.Stawiamy na efekt naturalny, ale długotrwały! To zabiegi, który mają nie tylko pielęgnować i upiększać, ale i relaksować.Tworzymy nasze kosmetyki na bazie naturalnych, aktywnych składników, które są zawarte w wysokich stężeniach. To kosmetyki, które wspomagają skórę w jej funkcjach, a jednak jej nie wyręczają. Dzięki temu skóra odczuwa działanie kosmetyku, a jej stan szybko się poprawia. Rozszerzamy gamę naszych preparatów, po to byś mogła wykonać pełną pielęgnację i dobrać ja indywidualnie do własnych potrzeb. Wszystkie kosmetyki KOI produkowane są z naturalnych  składników, z poszanowaniem dla Ziemi: stąd szklane opakowania i brak jednostkowych kartoników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *