Bez kategorii

Cera dojrzała – pielęgnacja według KOI

Peeling i Maska KOI Cosmetics do twarzy

Obok takich określeń, jak „cera normalna”, „sucha” czy „wrażliwa”, spotykamy się również z określeniem „cera dojrzała”. Tak naprawdę nie istnieje taki rodzaj cery, jak dojrzała. Jest to raczej jej stan, który osiąga wraz z wejściem człowieka w określony wiek. Jest to stan, kiedy cera potrzebuje większej uwagi i zadbania. Cera dojrzała – pielęgnacja – podpowiadamy dzisiaj co i jak!

Czym charakteryzuje się cera dojrzała i jak ją odpowiednio pielęgnować?

Charakterystyczne cechy cery dojrzałej

O cerze dojrzałej możemy mówić w momencie, gdy zaczyna się coraz gwałtowniej starzeć. Proces starzenia rozpoczyna się już po 25 roku życia i przyspiesza po trzydziestce. Przede wszystkim jednak skóra starzeje się z powodu obniżenia się poziomu żeńskich hormonów. Uszkadzają się ścianki naczyń krwionośnych, jest ich coraz mniej i skóra jest przez to mniej ukrwiona.

Najbardziej charakterystyczne cechy skóry dojrzałej to suchość, brak elastyczności, szarzenie, pomarszczenie i zmęczenie. Wiotczenie może spowodować nawet zmianę kształtu twarzy. Zmniejszona produkcja kolagenu powoduje opadanie kącików oczu, ust czy policzków, a skóra ma coraz słabsze zdolności do odnowy.

Szybko traci wodę i z trudem wchłania składniki odżywcze. Właśnie dlatego potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, która nie jest łatwa. Na starzenie się podatne są szczególnie niektóre rodzaje cery – sucha, wrażliwa czy skłonna do alergii. Te cechy jeszcze bardziej utrudniają pielęgnację.

cera dojrzała pielęgnacja według KOI

Co przyspiesza starzenie się skóry?

Niektóre Panie szybko zauważają oznaki starzenia się skóry, a inne cieszą się całkiem ładną cerą do nawet późnego wieku. Owszem, mają tu znaczenie geny, predyspozycje czy po prostu szybkość zachodzenia procesów w organizmie.

Nie da się jednak ukryć, że przez pewne własne błędy i złe nawyki można starzenie się skóry przyspieszyć.
Są to na przykład:

 • brak nawilżania i zła pielęgnacja;
 • błędy w oczyszczaniu skóry lub brak oczyszczania;
 • zbyt gruby i za długo noszony makijaż;
 • dieta uboga w tłuszcze i bogata w cukier;
 • zbyt częste i intensywne opalanie, solarium;
 • narażenie na nadmierny stres;
 • złe nawyki, takie jak palenie papierosów czy picie alkoholu;
Cera dojrzała - pielęgnacja według KOI

Cera dojrzała pielęgnacja:

Odpowiednia pielęgnacja skóry dojrzałej składa się z kilku czynności. Po pierwsze niezbędne jest regularne złuszczanie martwego naskórka, które można wykonać zarówno w domu, jak i u kosmetyczki. Usunięcie martwego naskórka minimalizuje widoczność zmarszczek, a także wygładza i poprawia ukrwienie skóry. Konieczne jest także odpowiednie oczyszczanie cery, zwłaszcza kiedy nosi się makijaż.

Po złuszczeniu i oczyszczeniu, cera jest gotowa na zastosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających. Mogą to być różnego rodzaju kremy nawilżające (na dzień i na noc), dobrane odpowiednio do konkretnego rodzaju cery. Oprócz kremów można też stosować maski nawilżające lub serum z witaminą c.

Ciekawym pomysłem będzie maska intensywnie nawilżająca w kremie, marki KOI. Nie trzeba jej spłukiwać i można stosować ją zamiast kremu na noc. Jest stworzona na bazie naturalnych olejów z migdałów i dyni. Nie tylko doskonale nawilża, lecz także redukuje niedoskonałości, zaczerwienienia i spłyca zmarszczki. Doskonale nadaje się do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

Nawilżanie musi być systematyczne i nie należy zapominać przy tym o szyi. Ostatnią czynnością ważną dla pielęgnacji cery dojrzałej, jest masowanie. Masaże można wykonywać nawet przy każdym nakładaniu kremu, ale najlepiej robić to wieczorem.

Jak robić masaż? Wystarczy wykonywać okrężne ruchy palcem wskazującym, w kierunku od środka twarzy do zewnątrz i góry.

O skórę na każdym etapie naszego życia. Skóra  dojrzała wymaga od nas szczególnej uwagi i zastosowania mocno działających kosmetyków, aby możliwie jak najdłużej utrzymać ją w najlepszej kondycji.

Wiećej przeczytasz w zakładce Pielęgnacja twarzy.

2 thoughts on “Cera dojrzała – pielęgnacja według KOI

 1. telegiorgi pisze:

  Kosmetyków KOI używam od samego początku ich istnienia.
  Była to absolutnie miłość od pierwszego wejrzenia!
  I tak jest do dziś i z pewnością pozostanie na zawsze.
  W tych kosmetykach wszystko jest spójne: są cudowne w aplikacji , mega skuteczne i prawdziwie naturalne.
  Mają urzekający , delikatny zapach i klasę, jaką przejęły po ich wyjątkowych twórczyniach i pasjonatkach : mamie Reni i córce Martynie Kozłowskim.
  Gdy ( z bardzo rzadka!) przez parę dni ich nie używam, wszystkie inne, nawet te z tzw. “wyższej półki” są banalne i nijakie.
  KOi to inny wymiar kosmetyków, nie wyobrażam sobie żeby ich kiedyś zabrakło!…
  Życzę KOI wszystkiego co najlepsze: uszczęśliwionych klientek, owocnych, twórczych poszukiwań nowych produktów, satysfakcji ze stałego rozwoju firmy – zasługujecie na to jak mało kto!

 2. telegiorgi pisze:

  Kosmetyki KOI znam i stosuję od samego początku ich istnienia,
  To była miłość od pierwszego istnienia i jestem przekonana, że tak pozostanie. na zawsze.!
  To absolutne unikatowe produkty !
  Wszystko w nich jest spójne: cudownie przyjemna aplikacja, znakomita jakość i skuteczność.
  Mają urzekający, delikatny zapach i naturalną klasę, jaką “przejęły” po swoich twórczyniach i pasjonatkach: mamie Reni i córce Martynie Kozłowskim.
  Gdy (z bardzo rzadka !) przez krótki czas ich nie stosuję , wszystkie inne, nawet te z tzw. “wyższej półki” wydają mi się banalne i nijakie.
  KOI jest wiarygodna : i jako firma i jej produkty. Jest jedyna w swoim rodzaju.
  Życzę KOI wszystkiego co najlepsze: uszczęśliwionych klientek, nieustającej pasji w poszukiwaniu nowych produktów i najkorzystniejszych rozwiązań dla stale rozwijającej się firmy,
  STO LAT KOI !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *