Ciekawostki kosmetyczne

Co wyróżnia naturalne płyny micelarne?

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób słyszało o płynach micelarnych. Dziś, w dobie popularności świadomej pielęgnacji cery, stanowią one nieodłączny element kosmetyczki. Płyn płynowi jednak nierówny, dlatego warto wiedzieć, czego szukać w tego typu produktach. Na szczególne uznanie zasługują naturalne płyny micelarne. Czym się wyróżniają?

Czym jest naturalny płyn micelarny?

Płyn micelarny to kosmetyk do demakijażu. W jego składzie znajdziesz wodę i substancje powierzchniowo-czynne tzw. micele. Te niewielkie cząsteczki odznaczają się zdolnością przyciągania zanieczyszczeń – tłuszczu, substancji z kosmetyków, kurzu. Na rynku dostępne są naturalne płyny micelarne i syntetyczne płyny micelarne z parabenami, silikonami, barwnikami i aromatami. Produkty z pierwszej kategorii są łagodniejsze dla skóry twarzy, szyi i dekoltu. Oczyszczają i jednocześnie pielęgnują ją, dzięki zawartości olejków i ekstraktów roślinnych.

Naturalne płyny micelarne czy produkty syntetyczne?

Syntetyczne i naturalne płyny micelarne różnią się nie tylko składem, ale też oddziaływaniem na skórę. Stosowanie kosmetyków z parabenami, silikonami, PEG itp. może prowadzić do podrażnień cery i zatykania porów. Problemem, który pojawia się często u osób stosujących płyny micelarne o nienaturalnym składzie, jest też przesuszenie naskórka w wyniku zbyt intensywnego usuwania z niego warstwy lipidowej. Skóra pozbawiona swojego naturalnego „płaszcz ochronnego” jest wyraźnie mniej elastyczna, podrażniona i ściągnięta. W produktach KOI znajdziesz nieszkodliwy i wolny od składników z grupy PEG związek Tegosoft PC 41 (Polyglyceryl-4 Caprate).

Właściwości naturalnych płynów micelarnych

Naturalne płyny micelarne to produkty, w których znajdziesz przede wszystkim wysokiej jakości oleje naturalne, a także ekstrakty z roślin. Oleje nawilżają i uelastyczniają skórę. Pomagają także odbudować i utrzymać we właściwej kondycji naturalną warstwę lipidową naskórka. Niektóre z nich pobudzają także do produkcji kolagenu w skórze i regenerują przesuszony, podrażniony naskórek. Naturalne micele, np. aktywne cząsteczki Tegosoft PC 41 usuwają z twarzy zanieczyszczenia bez jej mechanicznego podrażniania.

Zalety naturalnych płynów micelarnych

Dlaczego warto stosować naturalne płyny micelarne? Nie tylko nie podrażniają one skóry tak jak w przypadku syntetycznych kosmetyków – są także dopasowane do każdego rodzaju skóry. Z powodzeniem mogą stosować go osoby o cerze normalnej, trądzikowej czy wrażliwej. Produkty tego typu mają również delikatne działanie i dobrze odżywiają skórę. W efekcie jest ona wygładzona, nawilżona, ukojona, głęboko odżywiona. Stosowanie naturalnych płynów micelarnych pozwala też zminimalizować podrażnienia podczas demakijażu i oczyszczania, a także prowadzi do wzmocnienia naczynek krwionośnych. Regularne korzystanie z tego typu kosmetyków skutkuje też delikatnym ściągnięciem porów skóry i przyspieszeniem procesów gojenia się skóry.

Czy warto stosować naturalne płyny micelarne?

Wiele osób zastanawia się, czy warto stosować naturalne płyny micelarne. Odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie tak. Mają one tę samą, wysoką skuteczność w oczyszczaniu skóry, jak w przypadku kosmetyków syntetycznych. Jednocześnie też nie usuwają zanieczyszczeń w sposób mechaniczny, więc nie podrażniają skóry. Zalet stosowania naturalnych płynów micelarnych nie sposób przeliczyć! Wśród najważniejszych wymienić należy skuteczny demakijaż skóry, korzystny wpływ na płaszcz lipidowy naskórka i jego regenerację. Płyn z dodatkiem miceli pochodzenia naturalnego gwarantuje więc skuteczne, ale jednocześnie bezpieczne odświeżenie skóry bez użycia obciążających i podrażniających dodatków chemicznych.

Jak stosować naturalne płyny micelarne?

Używanie naturalnych płynów micelarnych jest niezwykle łatwe. Wystarczy niewielką ilością kosmetyku zmoczyć wacik kosmetyczny (np. wielorazowy od KOI Cosmetics). Następnie przyłożyć go na chwilę do oka i przyciskać delikatnie przez kilka minut. Po tym czasie można wykonać demakijaż powiek, rzęs i okolic oczu. Naturalnym płynem micelarnym możesz wyczyścić też skórę twarzy, dekoltu i szyi. Wystarczy, że będziesz wykonywać okrężne ruchy zwilżonym wacikiem. Pamiętaj, że czyszcząc większą powierzchnię naskórka, należy wymieniać waciki.

Jak stosować naturalny płyn micelarny z innymi kosmetykami?

Płyn micelarny jest kosmetykiem oczyszczającym o dużej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń. Nie może być jednak jednym produktem stosowanym do pielęgnacji skóry na tym etapie. Po jego użyciu, a więc demakijażu, należy jeszcze przeprowadzić łagodne oczyszczanie skóry. W tym celu możesz zastosować np. delikatne pianki myjące. Pozwoli to na całkowite oczyszczenie naskórka. Po oczyszczeniu skóry naturalnym płynem micelarnym, a następnie pianką czy olejami, możesz przystąpić do dalszych faz pielęgnacji cery, np. tonizacji, nawilżania. Pamiętaj, naturalny płyn micelarny oraz toniki może być stosowany do każdej cery. Jest to na tyle łagodny kosmetyk, że z powodzeniem stosowany jest każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *