Premiera naszego nowego produktu KOI – kremu z bakuchiolem wreszcie nastąpiła. Przez miesiące ciężko pracowałyśmy, analizowałyśmy Wasze podpowiedzi i wsłuchiwałyśmy się w oczekiwania naszych Klientów i bliskich. Dzięki temu możecie już zamówić nasz krem z retinolem roślinnym, czyli bakuchiolem właśnie. Jeśli nie wiecie co to jest i jak stosować nasz krem- postaramy się odpowiedzieć na Wasze pytania! Dzięki temu będziecie mogły używać kremu bez obaw.
Bakuchiol a retinol – jakie są różnice?
Bakuchiol a retinol to dwie różne i o zupełnie innym składzie chemicznym substancje, posiadające jednak bardzo podobne właściwości. Stąd właśnie używane przez nas zamiennie hasło: “bakuchiol: rośłinny retinol”. Jest to stwierdzenie bardziej poglądowe, mające ułatwić naszym Klientkom zrozumienie działania kremu, bo nie każdy zna i wie, czym jest bakuchiol. Można powiedzieć, że to taka “roślinna alternatywa” o zbliżony, nieco delikatniejszym sposobie działania. Ale chociaż właściwości mają bardzo podobne, bakuchiol posiada jeszcze szeroki zestaw zalet.
Ale od początku. Bakuchiol to pozyskiwane z listków rośliny Babći. Dzięki swoim doskonałym właściwościom odżywczym zaczyna być teraz szeroko stosowany w kosmetyce, choć jeszcze nie jest mocno popularny. Bakuchiol stosowany w kosmetyce przyspiesza cykl odnowy komórkowej, poprawia jędrność i elastyczność skóry. Dzięki właściwościom złuszczającym wygładza skórę, rozjaśnia przebarwienia. Doskonale radzi sobie z trądzikiem, hamuje wydzielanie sebum i redukuje powstawanie nowych niedoskonałości. Jest też silnym antyoksydantem: niweluje wolne rodniki, opóźniając tym samym proces starzenia się skóry. Wyrównuje koloryt. Skóra staje się rozjaśniona, sprężysta, dogłębnie nawilżona.
Krem z bakuchiolem – dla kogo, jak stosować?
Bakuchiol posiada jeszcze kilka zdecydowanych zalet nad retinolem. W przeciwieństwie do retinoidów nie wchodzi w reakcje ze słońcem, także może być stosowany wiosną i latem. Nie fotouczula. Nie wywołuje podrażnień ani zaczerwienień. Dzięki tym właściwościom bakuchiol, a tym samym nasz Nowy krem mogą stosować osoby z cerą wrażliwą czy cerą ze zmianami trądzikowymi. Bez problemu mogą stosować go także osoby w ciąży lub karmiące piersią, a każdym wieku.
Krem z bakuchiolem polecamy Wam do codziennej pielęgnacji, rano lub wieczorem. Można nakładać go na eliksir nawilżający, lub po zwykłej, ulubionej pielęgnacji. (Więcej przeczytasz w naszej zakładce Pielęgnacja twarzy).
Bakuchiol – gdzie kupić?
Od kilku sezonów popularność bakuchiolu rośnie i staje się coraz bardziej pożądanym składnikiem. Coraz więcej firm stara się dołączyć go do swoich kremów, dzięki czemu oferta na rynku się powiększa. Ale czy wiesz, gdzie kupić bakuchiol, a właściwie – krem z bakuchiolem? Wybierając dobry krem do swojej skóry staraj się patrzeć na składy. Każdy skład bez alkoholu, parabenów, peg-ów, silikonów czy parafiny to już duży krok do cery w lepszej kondycji. Kupowanie kremów z naturalnym składem może stanowić dobrą inwestycję w przyszłość. Naturalne składniki zaopiekują się Twoją skórą. Składniki chemiczne wykorzystywane w popularnych kosmetykach z półek sklepowych mogą długotrwale podrażnić Twoją skórę. Podrażnienie bariery ochronnej, wysoka komedogenność czyli “zapychanie” porów i inne nieprzyjemne procesy mogą nękać Twoją skórę przy kontakcie z chemicznymi kosmetykami.
Kosmetyki naturalne KOI zachowują nienaganne składy, a dzięki temu możesz stosować je przez lata. Twoja skóra odwdzięczy Ci się promiennym wyglądem ale nie tylko – również zdrową strukturą, miękkością, szybszym gojeniem ran i wyprysków. Tym samym, jeśli szukasz najlepszego dla siebie kremu z bakuchiolem koniecznie sprawdź krem KOI, który przygotowałyśmy specjalnie dla Was. Stworzyłyśmy krem, który zadba o Waszą cerę w najlepszej formie. Krem z bakuchiolem KOI nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale może pełnić funkcję superodżywczego kremu codziennego.
Bakuchiol – jak działa?
Teraz kilka słów o tym czym tak naprawdę jest bakuchiol! Bakuchiol to substancja pozyskiwana z azjatyckiej liści rośliny Babchi. Jest przeciwutleniaczem i jak już wiemy – oczywistym roślinnym zamiennikiem retinolu (pochodnej witaminy A). Choć są to substancje o zupełnie innym wzorze chemicznym pełnią bardzo podobne funkcje. Należy do nich przede wszystkim: działanie przeciwstarzeniowe, przeciwgrzybiczne, antyoksydacyjne, fotoprotekcyjne, przeciwzapalne czy przeciwtrądzikowe i wiele innych. Działanie bakuchiolu w kosmetyce jest nieocenione, a zostało odkryte dopiero w drugiej połowie XX wieku. Wykorzystywany teraz w kosmetyce bakuchiol stał się doskonałą alternatywą dla retinolu również dlatego, że nie wykazuje żadnych działań ubocznych. W przypadku retinolu są to np: uczucie pieczenia, intensywne łuszczenie skóry, fotoreakcje ze słońcem. Retinol jest zalecany do stosowania dla konkretnych grup wiekowych. A jak działa bakuchiol? Jest jego lepiej tolerowanym, bezpiecznym zamiennikiem, zalecanym dla każdej osoby, w każdym wieku i o każdym typie skóry :). Naprawdę! Dzięki swoim właściwościom przeciwstarzeniowym działa przeciwzmarszczkowo i napinająco dla skóry z oznakami starzenia. Ale działanie antybakteryjne, złuszczające i przeciwzapalne pomoże także osobom ze skórą trądzikową, mieszaną, tłustą, a nawet wrażliwą. I właśnie ta szeroka gama zastosowań i grupy odbiorców jest największym plusem bakuchiolu.
Ale idąc dalej opowiedzmy dokładnie jakie są efekty kuracji bakuchiolem?
Dzięki wymienionym wcześnie właściwościom bakuchiol wykorzystywany jest przede wszystkim jako składnik przeciwstarzeniowy, przeciiwzmarszczkowy, liftingujący, regenerujący. Napina skórę, wpływa na ogólną kondycję skóry, spłyca zmarszczki i bruzdy, przeciwdziała fotostarzeniu się skóry. Jak to robi? Po pierwsze zwalcza wolne rodniki, które najbardziej mają wpływ na starzenie się naszej skóry. Po drugie: zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Rozjaśnienie przebarwień to kolejna z rewelacyjnych właściwości bakuchiolu. A właściwie – ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejszenie wytwarzanie melaniny, eliminuje przebarwienia. Bardzo też cieszymy się z faktu, że bakuchiol doskonale działa na skórę trądzikową. Ma działanie antybakteryjne i hamuje ich rozwój. Zapobiega stanom zapalnych skóry i reguluje pracę gruczołów łojowych, a co za tym idzie – wydzielanie sebum.
Nasz nowy krem z bakuchiolem 3w1: niacynamid i skwalan
Po wyjaśnieniu Wam wszystkich różnic i podobieństw pomiędzy retinolem a bakuchiolem, chcemy bardziej przybliżyć Wam nasz nowy krem! Krem nazywa się Krem z retinolem roślinnym i polecany jest do skóry wymagającej nawilżenia, rozjaśnienia, ukojenia, a także wygładzenia zmarszczek i niedoksonałości. Oprócz bakuchiolu znajdują się tam jeszcze dwa inne SUPERSKŁADNIKI : niacynamid i skwalan idealnie wspierające działanie bakuchiolu.
Niacynamid to pochodna witaminy B3. Posiada silne właściwości przeciwstarzeniowe: wygładza i spłyca zmarszczki. Ma właściwości przeciwutleniające i hamuje wytwarzanie wolnych rodników. Również działa ochronnie na barierę skórną, utrwalając warstwę lipidową skóry, dzięki czemu nie traci sprężystości i elastyczności. Wpływa korzystnie na wyrównanie kolorytu skóry, dzięki hamowaniu syntezy melaniny. W rezultacie niacynamid wspiera działanie i komponuje się z bakuchiolem w naszym nowym kremie.
Skwalan to wszechstronny surowiec lipidowy, który posiada szereg korzystnych dla naszej skóry zalet. Skwalan to nasycona forma skwalenu, a znajduje się naturalnie m.in. w płaszczu lipidowym naszej skóry. Jego działanie to m.in.: zmiękczanie skóry, działanie nawilżające i natłuszczające. Jest niekomedogenny. Działa przeciwzmarszczkowo, spłycając linie na skórze. Dodatkowo jego zdolność do wnikania wgłąb skóry sprawiła, że jest niezwykle cennym składnikiem kosmetycznym.
Czekamy na Wasze opinie i komentarze dotyczące naszego nowego kremu.
Dziękuję za wyczerpujący artykuł
Po jego lekturze mam kilka pytań co do samego bakuchiolu
Dziękuję za odpowiedzi
1. Jakie są potencjalne skutki uboczne stosowania bakuchiolu, jeśli takie występują?
2. Jak bakuchiol wpływa na różne typy skóry, takie jak skóra tłusta, skóra sucha lub skóra wrażliwa?
3. Czy istnieją jakiekolwiek badania porównawcze dotyczące efektywności bakuchiolu w porównaniu do innych popularnych składników w kosmetykach, takich jak retinol?
4. Czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia dotyczące stosowania bakuchiolu, na przykład dla osób w ciąży lub dla osób z określonymi problemami skórnymi?
5. Czy są jakieś specyficzne rekomendacje dotyczące najlepszego czasu lub metody stosowania produktów zawierających bakuchiol?
Ad 1. Na obecny stan wiedzy: Bakuchiol nie ma działań ubocznych ani negatywnych skutków jego stosowania.
Ad 2. Dla skóry tłustej: reguluje wydzielanie sebum, hamuje namnażanie bakterii, leczy stany zapalne, redukuje trądzik
Dla skóry suchej: dogłębnie nawilża, pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, skóra jest lepiej nawilżona, zwarta i jędrna
Dla skóry wrażliwej: uspokaja i łagodzi, chroni przed działaniem wolnych rodników, zmniejsza rumień skóry
Dla skóry z przebarwieniami: działa rozjaśniająco przez zmniejszenie aktywności melanocytów, złuszcza martwy naskórek przez co wyrównuje koloryt
Ad 3. Obecne badania porównawcze retinolu i bakuchiolu z 2019 roku mówią o tymże Bakuchiol stosowany 2x dobę w stężeniu 0,5 % daje te same efekty co Retinol w tym samym stężeniu stosowany 1x dziennie
Ad 4. Na obecny stan wiedzy nie ma żadnych zaleceń ograniczających stosowanie Bakuchiolu. Jest on składnikiem zalecanym do stosowania przez cały rok( nie wykazuje fotouczuleń )oraz przez kobiety w ciąży, karmiące i osoby z bardzo delikatną skórą. Tolerancja tego składnika przez skórę jest bardzo wysoka. Ponieważ odpowiada pozytywnie na wiele problemów skórnych( trądzik, nadmierna tłustość, brak nawilżenia, przebarwienia), to może być stosowany właśnie przez osoby z cerą problematyczną. Nadaje się także do pielęgnacji skóry z egzemą, łuszczycą czy trądzikiem różowatym, gdyż nie ma tak silnego negatywnego działania jak Retinol. Wykazuje za to silne działanie kojące.
Ad 5. Bakuchiol wykazuje dużą łatwość stosowania w formułach kosmetycznych, miesza się z szeroką gamą emolientów i stabilizatorów, co pozwala na jego stosowanie zarówno w kremach jak i innych formulacjach kosmetycznych. Zaleca się rozpoczęcie pielęgnacji Bakuchiolem od 0,5-1 %. Nawet w stosunku do retinolu wykazuje synergistyczne działanie. Jedynie nie zaleca się stosowania Bakuchiolu w jednej pielęgnacji z kwasem glikolowym.
Jedyną rekomendacją wydaje się być: stosowanie Bakuchiolu dla każdej cery. A w szczególności dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą i nie chcą stosować Retinolu. Bakuchiol jest składnikiem wegańskim.
—
Renata Kozłowska