Ciekawostki kosmetyczne, Koi Cosmetics

SPF 50 do twarzy – co to jest i dlaczego jest tak ważny?

Od lat czekałyśmy na to, aby ogłosić Wam tę szczęśliwą nowinę, czyli nasz najnowszy kosmetyk! Produkt, który tworzyłyśmy latami i na który czekali nasi klienci. Oto nasza najnowsza duma, czyli Tonujący krem SPF 50 do twarzy! Przez prawie 2 lata dopracowywałyśmy recepturę, żonglowałyśmy filtrami, dodawałyśmy kolejne składniki aktywne, aby nasz krem był doskonały.
Wysoko podniosłyśmy poprzeczkę, bo krem z SPF od KOI ma być: z najwyższą ochroną przed UV, ma się dobrze wchłaniać, musi się doskonale wtapiać w skórę i dobrze zmywać. Chodziło nam o krem, który nie bieli i nie pozostawia smug na skórze, może być stosowany pod makijaż i mieć funkcje pielęgnujące. Zależało nam, aby działał wielokierunkowo tzn chronił przed WSZYSTKIMI rodzajami UV, dawał ochronę antyoksydacyjną i jeszcze dobrze nawilżał. Wiemy, że na rynku pojawia się duża ilość preparatów ochronnych, ale nasz ma być: the best!

JAKI CHARAKTER MA TONUJĄCY KREM Z SPF 50 OD KOI?

Oto przed Państwem: TONUJĄCY KREM Z SPF 50 do twarzy,który chroni przed wszystkimi rodzajami światła: UVA,UVB,HEV,IR.
Uważamy, że dobry krem z filtrem musi mieć jak największa ochronę przed promieniowaniem, ale także musi działać antyoksydacyjnie. Czy wiesz, że filtr SPF 50 blokuje aż 98% promieniowania UVB? Zastosowano w kremie filtry organiczne połączone z fizycznymi. Są to filtry najnowszej generacji, które nie ulegają utlenianiu i są aktywne przez cały czas stosowania. W składzie krem znajdziesz antyoksydanty: z borówki brusznicy i sosny nadmorskiej. Dodatkowo zostały zastosowane probiotyki, które utrzymują prawidłowy mikrobiom i wyciąg z korzenia KALI MUSLI, który poprawia integralność warstwy rogowej.

W odpowiedzi na zmieniający się klimat i coraz cieplejsze dni niezbędna staje się ochrona skóry. Naturalna bariera człowieka przed słońcem nie daje sobie rady ze szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Promieniowanie to może trwale uszkodzić naszą skórę, a także doprowadzić do bardzo poważnych powikłań: również czerniaka!

NOWOŚĆ KOI
tonujący krem z filtrem spf 50

Ochrona przed promieniowaniem jest niezwykle ważna i powinniśmy stosować ją każdego dnia. Nikogo nie trzeba już przekonywać do CODZIENNNEGO stosowania kremu z filtrem i to PRZEZ CAŁY ROK. Czy wiesz, ze NIC nie jest w stanie uchronić nas przed promieniami UVA? Przenikają one przez szyby, ubranie, a nawet działają w nocy! Za to poprzez odpowiednie ubranie możemy efektywnie wpływać na lepszą ochronę przed promieniami UVB.Przydatne są długie lniane spodnie czy koszule, które doskonale chronią przed promieniowaniem a także doskwierającym upałem. Pamiętajmy o kapeluszach: oprócz klasycznych słomkowych dostępne są teraz również kapelusze z wbudowaną ochroną przed UV, z szerokim rondem.

Najważniejszą jednak ochroną jest prawidłowy krem z filtrem chroniący przed UVA i UBVB. Osobny do ciała, a osobny: do twarzy. Taki krem stworzyłyśmy dla Was w KOI – idealny spf 50 do twarzy. Jakie są jego zalety?

  • wysoki filtr: aż 50 – chroni idealnie Twoją skórę przez cały dzień(98%UVB)
  • delikatny kolor: toner w żółtym, delikatnym odcieniu idealnie wtapia się w skórę, niczym podkład
  • ograniczenie makijażu: kolor kremu zapewnia idealny lekko kryjący podkład!
  • lekka konsystencja kremu: niczym mus, idealna na ciepłe dni
  • nawilżenie, odżywienie skóry
  • opakowanie AIRLESS: zapewnia czyste, sterylne środowisko
  • plastikowa butelka: możesz zawsze wrzucić krem do torebki, bez obawy o zbicie szklanego słoiczka
tonujący krem z filtrem spf 50 before and afer
tonujący krem z filtrem spf 50

Jak często nakładać krem z filtrem?

Aby zapewnić prawidłową ochronę powinno się reaplikować krem SPF 50 do twarzy co trzy godziny. Wtedy zachowa on swoje najwyższe właściwości. Krem z filtrem trzeba replikować po każdym wyjściu z wody, wytarciu skóry ręcznikiem czy spoceniu twarzy.

Wszystko o promieniowaniu

SPF 50 blokuje 98% promieni UVB

UVAUV AGEING) – ma największy wpływ na starzenie skóry. Dociera przez naskórek aż do skóry właściwej i zaburza prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry. Powstaje mniej elastyny i kolagenu, co zaburza rusztowanie naszej skóry, przez co przedwcześnie tworzą się zmarszczki. UVA stanowi aż 95% całego promieniowania ultrafioletowego. Dociera do nas przez cały rok, nawet przez szyby czy ubrania!Nie odczuwamy jego działania od razu, ale dopiero widzimy je po latach.

UVB (UV BURNING) – oznacza, że przyczynia się ono do opalania a wręcz palenia skóry. Opalenizna jest mechanizmem ochronnym skóry. UVB odpowiada także za syntezę witaminy D, ale wystarczy wystawić przedramiona na słońce tylko 15 min dziennie.

HEV – (High Energy Visible )to promieniowanie niebieskie, które emitują komputery i telefony. Odpowiada za starzenie skóry. Krem z oznaczeniem HEV chroni także skórę przed tym światłem. Ale jest ono niezbędne do życia: reguluje cykl dobowy, poprawia pamięć i nastrój, a pod koniec dnia- pozwala nam zasnąć.

IR (Infra Red) – to znak, że dany kosmetyk chroni skórę przed promieniowaniem podczerwonym. Penetruje ono głębiej niż UVA i UVB, a odczuwamy je jako ciepło lub gorąco. Niestety, wzmacnia ono także efekty działania UVA i UVB.Dociera ono przez skórę nawet do tkanki podskórnej, gdzie przyspieszają starzenie i rogowacenie naskórka.

Jeśli dalej nie wiesz, jaki krem wybrać, to podpowiadamy :

SPF 50, UVA/ UVB/ HEV/ IR.

I Twoja skóra będzie chroniona idealnie 🙂

tonujący krem z filtrem spf 50
ton i konsystencja SPF od KOI
tonujący krem z filtrem spf 50
tonujący krem z filtrem spf 50