Ciekawostki kosmetyczne

Serum czy eliksir, co wybrać i dlaczego?

Serum dwufazowe i eliksir nawilżający KOI

Po pierwsze należy podkreślić, że zarówno eliksir silnie nawilżający jak i dwufazowe serum KOI należą do jednej kategorii kosmetyków skoncentrowanych. Nazwę eliksiru KOI można rozwinąć, jest to: serum peptydowe z komórkami macierzystymi. Oba kosmetyki mają bardzo bogaty skład, ale nieco inne zastosowania.

Czy warto sięgać po serum?

Zdecydowanie tak ! Pamiętajmy, że serum wspomaga działanie codziennego kremu, ale go zastępuje. Ma ono znacznie wyższe stężenie składników aktywnych niż krem. Wnika głębiej w skórę i działa w nieco innym jej obszarze. Może przybrać formę olejku, żelu, emulsji bądź eliksiru. Podstawową zasadą stosowania serum jest nakładanie kosmetyku na dobrze oczyszczoną i stonizowaną skórę. Produkt powinien się dobrze wchłaniać i nie powodować uczucia lepkości po nałożeniu. Jest to bardzo istotne, ponieważ dopiero po użyciu lekkiego serum nakładamy krem. Taka kolejność stosowania kosmetyków spowoduje, że skoncentrowane składniki aktywne serum nie będą się ulatniać ze skóry , a zostaną przykryte odżywczą warstwą innego produktu. Dzięki temu pełna skuteczność serum zostaje zachowana.

Podsumowując: serum działa w głębokich partiach skóry, a krem na jej powierzchni. Serum jest skoncentrowane bardziej niż krem.

Eliksir czy serum – co wybrać?

Eliksir nawilżający KOI to preparat bardzo lekki, wskazany dla każdego rodzaju i typu cery. Powoduje wzrost nawilżenia i nawodnienia skóry aż o 80%! W jego składzie znajdziemy kwas hialuronowy mało i wielkocząsteczkowy. To bardzo silny składnik nawilżający i zatrzymujący wodę w skórze, wzmacniając barierę hydrolipidową. Zwiększa nawodnienie skóry i wpływa na lepszą wchłanialność pozostałych składników. Dzięki kwasowi hialuronowemu skóra staje się miękka i sprężysta, odmłodzona, napięta, promienna.

Najważniejszy jednak w składzie eliksiru KOI jest kompleks peptydowy. Stymuluje on silnie produkcję Kolagenu i adresowany jest aż do pięciu typów tego białka. Peptydy są tak drobne, że szybko przenikają warstwę rogową naskórka i powodują szybką poprawę wyglądu skóry. W testach zaobserwowano wzrost syntezy Kolagenu nawet o 190% w przypadku białka typu IV. Tak silne pobudzenie produkcji Kolagenu wyraźnie poprawia sprężystość i strukturę skóry. Peptydy zapewniają szybką penetracje składników aktywnych w głąb skóry i lepsze wykorzystanie składników z kremu położonego na eliksir. Komórki macierzyste z gorzkiej pomarańczy dynamicznie regenerują i odnawiają naskórek.

Efekty, które zauważysz po kuracji Eliksirem nawilżającym to: natychmiastowe nawilżenie nawet ekstremalnie suchej skóry, większą sprężystość i jędrność skóry, poprawę owalu twarzy i wypełnienie zmarszczek od wewnątrz. Jest to kosmetyk beztłuszczowy który rewelacyjnie wchłania się w skórę. Śmiało możemy go polecić nawet dla młodych osób które mają problemy z cerą. Natomiast dla dojrzałej skóry będzie idealnym medium nawilżającym i poprawiającym stan skóry. Polecamy eliksir szczególnie dla skóry odwodnionej, ekstremalnie suchej, opadającej, trądzikowej i wrażliwej. Jego lekka, żelowa formuła gwarantuje szybkie wchłanianie i świetnie nadaje się pod makijaż. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to luksusowa esencja do zadań specjalnych! Eliksir można stosować rano i wieczorem, zawsze pod krem.

Serum dwufazowe KOI to skoncentrowany kosmetyk o podwójnej mocy!

Serum dwufazowe i eliksir nawilżający KOI

To prawdziwa bomba Witaminy C pochodząca ze śliwki Kakadu i rokitnika. W śliwce znajduje się jej nawet 100 razy więcej, a w rokitniku 12 razy więcej niż w pomarańczach. Witamina C to silny antyoksydant, który opóźnia procesy starzenia. Zapewnia ona dodatkową ochronę przed wolnymi rodnikami, które uszkadza ją skórę. Witamina C pobudza włókna kolagenowe do odnowy i jednocześnie wspomaga ściany naczyń komórkowych przed uszkodzeniem. Witamina C jest bardzo ceniona ze względu na swoje właściwości rozjaśniające przebarwienia. Oznacza to,że zmniejsza ilość wytwarzanej melaniny, która odpowiada za przebarwienia. Oprócz rozjaśnienia skóry otrzymamy także rozświetlenie i ujednolicenie jej kolorytu. W tym skoncentrowanym kosmetyku znajdziemy również kwas hialuronowy, który doskonale wiąże i zatrzymuje wodę w skórze. Jest on naturalnym biozgodnym składnikiem strukturalnym skóry. A jego działanie silnie uelastycznia skórę, zwiększa jej gęstość i spłyca zmarszczki. Na liście składników INCI jest również skwalan, który zmiękcza i dodatkowo nawilża skórę. To surowiec roślinny zaliczany do lekkich olejków zapewniający odczucie elastycznej, gładkiej skóry. Pozostałe składniki serum z witaminą c dwufazowego to m.in. olejek z rokitnika, olejek z awokado, olejek z nasion marchwi, wyciąg z korzenia marchwi i wiele innych drogocennych olejków.

Serum dwufazowe KOI powinny wybierać osoby, których skóra jest poszarzała, naczyniowa i z przebarwieniami. To również idealny kosmetyk dla cery dojrzałej z widocznymi objawami starzenia oraz dla tych, które chcą ten proces opóźnić. Ze względu na fazę olejową serum KOI delikatnie natłuszcza skórę. Dlatego może być stosowany jako samodzielny, pełnoprawny kosmetyk. Polecamy do stosowania na noc.

Jak często używać serum?

Tak naprawdę odpowiedzią są potrzeby naszej skóry. Optymalne jest stosowanie serum od dwóch do trzech razy w tygodniu. Zalecamy stosować eliksir przed kremem rano, a serum dwufazowe wieczorem. Taka kombinacja zapewni skórze doskonałe nawilżenie rano i moc składników odżywczych, które będą działały w ciągu nocy. W naszym sklepie możesz kupić osobno eliksir nawilżający lub serum dwufazowe. Dla chętnych jest też mix nawilżająco-odżywczy w korzystnej cenie.

Życzymy przyjemnego używania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *