Ciekawostki kosmetyczne

Peeling do twarzy – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć.

Peeling i Maska KOI Cosmetics do twarzy

Peeling do twarzy- dlaczego go kochamy?

Peelingi do twarzy obecne są w kosmetyce właściwie od zawsze. Już od wielu, wielu lat używano własnoręcznie robionych peelingów. Ich przygotowanie jest bardzo łatwe i szybkie, nawet w domu. Drobinki, jakie zawiera masa delikatnie masują skórę, złuszczają martwy naskórek, pobudzają krążenie. Dzięki temu, peeling rozświetla cerę, oczyszcza pory i pozostawia skórę miękką i gładką. Szereg korzyści, a przy tym miła, pachnąca (!) pielęgnacja- to dlatego kochamy peelingi!

Peeling do twarzy drobnoziarnisty- jakie ma właściwości?

Jak wspomniałam wyżej peelingi bazują na substancji złuszczającej, która masuję skórę. Dzięki temu korzyści ze stosowania peelingu drobnoziarnistego są zarówno mechaniczne jak i chemiczne. Najlepsze korzyści to m.in.: poprawa krążenia, utlenienie skóry, oczyszczanie skóry. Dodatkowo peeling świetnie przygotowuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji. Sprawdź jakich!

Peeling do twarzy KOI- czym się wyróżnia?

W ofercie KOI znajdziesz peeling do twarzy drobnoziarnisty. Zawiera on naturalny puder z pestek moreli– jako biodegradowalną substancję ziarnistą. Jest on niezwykle delikatny, dopasowujący się do naszej twarzy. Naturalny, nieregularny kształt pudru z pestek moreli dogłębnie oczyszcza twarz, zapewniając doskonały wstęp do dalszej pielęgnacji. W składzie peelingu KOI znajdziesz również alantoinę– substancję łagodzącą, która regeneruje komórki i regeneruje podrażnienia. Ekstrakty z rumianku, lnu i lipy wspierają odbudowę komórek oraz wpływają na nawilżenie skóry. Peeling KOI nadaje się do każdego typu cery- dzięki temu, że jest niezwykle delikatny. Jedynym przeciwwskazaniem są uporczywe, ropne wypryski czy inne niepokojące zmiany skórne. Z nimi najlepiej udać się do dermatologa.

Peeling drobnoziarnity- jak zrobić samemu?

Przepisów na idealny peeling jest wiele. Do ich przygotowania najlepiej wykorzystać produkty, które już znajdują się u nas w domu.

Peeling z oleju i kawy doskonale pobudza nie tylko naszą skórę, ale dzięki zapachowi kawy i nas do porannego działania. Pamiętaj, aby do kawy dolać tylko odrobinę oleju. Skóra pozostanie przyjemnie wymasowana i natłuszczona.

Peeling cukrowy- prawie zawsze do zrobienia, bo zawsze cukier mamy w domu. Wystarczy wymieszać go z oliwą lub codziennym płynem do kąpieli! Uwaga- cukier może być zbyt “ostry” do delikatnej cery.

Peeling z jogurtu i płatków owsianych: płatki rozdrobnij w moździerzu lub w malakserze, wymieszaj z niewielką ilością jogurtu. Jogurt najlepiej wyciągnąć prosto z lodówki. Dzięki temu, peeling od razu załagodzi ewentualne podrażnienia i nawilży skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *