Bez kategorii

Olej z awokado w kosmetyce

Olejek do demakijażu

Olej z awokado właściwości

O dobroczynnym działaniu olejów roślinnych wiemy wszyscy. Kiedyś zastępowały lekarstwa i wierzono, że mają moce uzdrawiające. Teraz służą do masaży, fizjoterapii, popularne stały się też wśród fanów zdrowego świadomego żywienia. Magiczne właściwości olejów zostały docenione także w kosmetyce. Wraz ze wzrostem świadomości na temat produktów naturalnych i zdrowych dla naszego organizmu zdecydowanie chętniej sięgamy po produkty bogate w oleje, a nie np. silikony. Jak naprawdę działa olej z awokado?  Awokado samo w sobie jest niezwykle zdrowym owocem- zawiera dużo cennych witamin, działa łagodząco i kojąco. Obniża cholesterol i jest bardzo zdrowe dla serca, dlatego nie powinniśmy go unikać w swojej diecie. Jest też dobry dla naszych oczu- luteina zawarta w awokado wspiera działanie wzroku i zapobiega jego uszkodzeniu, szczególnie wśród osób starszych. Olej z awokado przyda się także osobom, które często chorują- dzięki swoim właściwościom poprawia działanie systemu immunologicznego i poprawia odporność.

Maseczka z awokado na twarz

Tak jak w diecie, olej z awokado odnajduje szerokie poparcie w kosmetyce. Jest niezwykle dobry dla skóry, szczególnie tej z problemami dermatologicznymi: przesuszeniem, bliznami, czy ranami po trądziku. Przyspiesza łagodzenie podrażnień, a także mocno nawilża i natłuszcza skórę.

Powinnyśmy pamiętać, aby 3-4 razy w tygodniu zastosować go na skórę twarzy, dekoltu, szyi. Jak przygotować maseczkę z awokado? Wystarczy, że rozgnieciesz owoc widelcem, dla zagęszczenia maseczki możesz dodać odrobinę płatków owsianych, lub oliwy z oliwek. Można wmasować maskę w skórę twarzy, robiąc przy tym miły masaż.

Awokado bardzo dobrze odżywi także nasze włosy, szczególnie te suche i splątane. Możesz przygotować podobną maseczkę i owinąć włosy folią, bądź ręcznikiem. Wygładzi je i sprawi, że włosy staną się lśniące i mocne. Pomoże także na problem rozdwojonych końcówek. Trzeba jednak pamiętać o regularnym stosowaniu.

Olej z awokado na twarz

Olej z awokado znajduje się m.in. w naszym oleju do demakijażu twarzy. Wybrałyśmy go, ponieważ zgodnie z naszą filozofią świetnie KOI i nawilża suchą skórę, co jest podstawą w utrzymaniu pięknej cery. Doskonale działa też na gojenie drobnych ran i blizn. Dzięki dużej ilości witamin, m.in. A, E, B12, B6, C,  odżywia skórę pozostawiając ją gładką. Dodatkowo niszczy wolne rodniki i spowalnia procesy starzenia.

Olejek KOI jest przystosowany do demakijażu i pielęgnacji twarzy i okolic. Jak używać olejku do twarzy? Wieczorem nałóż kilka kropli olejku na wacik i zetrzyj nim cały makijaż- dzięki swojej śliskiej konsystencji nie odczujesz uczucia tarcia, a twarz zostanie doskonale oczyszczona. Możesz wykonać delikatny masaż palcami. Następnie możesz zwilżyć gorącą wodą czysty ręczniczek i przyłożyć go do twarzy. Zostaw go na kilka oddechów- to pozwoli na otwarcie porów, aby olejek mógł dotrzeć jak najgłębiej. Rytuał ten, tzw. OCM,  możesz powtórzyć kilka razy. Jeśli po skończonej pielęgnacji czujesz, że na twarzy zostało za dużo oleju, możesz jego nadmiar ściągnąć zwilżonym wacikiem lub ręczniczkiem. Pamiętaj, że po użyciu oleju nie musisz, a nawet nie powinnaś dodatkowo stosować mydła, czy żelu. Olej z awokado buduje cenną dla skóry warstwę lipidową, a stosowanie innych chemicznych kosmetyków może tę warstwę niepotrzebnie naruszać. Olejek możesz stosować także na szyję i dekolt, a nawet na spieczone okolice ramion. Szczególnie teraz, w okresie wakacyjnym jest to niezwykle ważne, aby dobrze dbać o skórę po kąpieli słonecznej.

Olej z awokado na twarz – efekty

Wiele osób zastanawia się, jakie są efekty stosowania oleju z awokado na cerę. Podobnie jak w przypadku pielęgnacji włosów olejem z awokado i tutaj korzyści jest naprawdę wiele. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych, witamin, aminokwasów i minerałów (m.in. magnez, fosfor czy krzem) może poszczycić się wieloma pozytywnymi dla skóry właściwościami. Przede wszystkim olej z awokado regeneruje skuteczne przesuszony i podrażniony np. opalaniem lub mrozem naskórek. Powszechnie znane jest także działanie przeciwzapalne, wspomagające gojenie się ran oraz łagodzące. Z pewnością sprawdzi się więc u osób z cerą nie tylko wrażliwą i cienką, ale też trądzikową lub atopową czy łuszczycową. Kolejny widoczny efekt stosowania kosmetyków z olejem z awokado to natychmiastowe nawilżenie skóry i spłycenie delikatnych zmarszczek. Stosowany regularnie może stanowić wspaniałe oręże w walce ze starzeniem się skóry.

Nawilżona, zregenerowana, odżywiona, sprężysta skóra o zdrowym kolorycie to efekt stosowania olejku z awokado do twarzy. W jakiej postaci i w jaki sposób pielęgnować cerę olejem z awokado? Na rynku dostępne są coraz częściej naturalne i czyste olejki z awokado do twarzy. Można używać go samodzielnie, nakładając na oczyszczoną skórę twarzy kilka kropel preparatu, np. na noc. Często olejek z awokado wykorzystuje się też jako element mieszanek różnych olejów naturalnych. Kilka kropli doskonale sprawdzi się także jako tzw. booster, a więc wzmacniacz do kremu do twarzy na dzień lub na noc. Innym sposobem pielęgnacji skóry twarzy olejem z awokado jest sięgnięcie po maseczki lub inne kosmetyki wzbogacone o ten składnik. Przeważnie są to produkty głęboko nawilżające, chroniące przez UV oraz regenerujące naskórek. W domu można także przygotować samodzielnie maseczkę z rozgniecionego miąższu awokado. Podobnie jak w przypadku masek do twarzy zalecane jest dodanie innych składników, np. banana i miodu, cytryny, płatków owsianych i jogurtu. Przed ich nałożeniem najlepiej wykonać próbę uczuleniową w niewidocznym miejscu, np. za uchem.

Olej z awokado na trądzik

Olej z awokado stanowi remedium na problemy skórne takie jak wypryski. Nie tylko nawilża efektywnie przesuszoną skórę trądzikową, ale też łagodzi stany zapalne w mieszkach włosowych i gruczołach łojowych. Możliwe jest to dzięki naprawdę głębokiemu wnikaniu w skórę i leczeniu jej niejako „od środka”. Dodatkową korzyścią, gdy stosuje się olej z awokado na trądzik, jest solidne odżywienie i zregenerowanie naskórka. Przy regularnym stosowaniu cera problematyczna przestaje się błyszczeć i ma widocznie mniej zaskórników, zatkanych porów i wyprysków niż wcześniej. Jak to możliwe? Olejek z awokado na trądzik pomaga regulować sebum i nie obciąża skóry tak jak inne oleje roślinne. Zaletą, którą docenią osoby zmagające się z trądzikiem, jest także wyrównywanie kolorytu skóry i rozjaśnianie blizn po krostach. Regularnie używany na trądzik olej z awokado zmniejsza także uczucie ściągnięcia i swędzenia skóry z krostkami. To dobra wiadomość dla tych, którzy często drapania krostki, zaostrzając stan zapalny i prowadząc do rozprzestrzenienia się infekcji.

Jak stosować olej z awokado na trądzik? Osoby o cerze problematycznej powinny postawić przede wszystkim na sprawdzone, naturalne i czyste w składzie olejki z awokado do pielęgnacji cery. Ich nakładanie należy poprzedzić dokładnym wyczyszczeniem nie tylko skóry twarzy, szyi, dekoltu czy pleców z wypryskami, ale też dłoni. To na nich często przenoszone są zabrudzenia, które infekują otwarte rany wyprysków. Jak jeszcze stosować na trądzik olejek z awokado? Możesz dodać go do ulubionego kremu lub używać jako kosmetyk do demakijażu. Nie należy obawiać się, że olejek z awokado zatka pory czy ujścia gruczołów łojowych, prowadząc do nasilenia problemu ich stanów zapalnych. Olej ma bardzo lekką formułę i odznacza się niską komedogennością, a więc skłonnością do zatykania porów. Z tego względu polecany jest nie tylko cery normalnej i suchej, ale także do cery tłustej czy mieszanej.

Olej z awokado – zastosowanie

Zastosowań tego oleju jest naprawdę wiele. Dzięki niezwykłym właściwościom uznany jest za najzdrowszy olej na świecie, dlatego możemy używać go prawie w każdej dziedzinie życia. Na pewno nie powinniśmy rezygnować z niego z naszej codziennej diecie. Awokado jest bardzo wdzięcznym produktem dla fanów kulinarnych doznań, zarówno pod względem obróbki, jak i smaku. Można z powodzeniem dodawać go do sałatek, robić z niego pasty, farsze, a nawet zapiekać. Doskonale komponuje się z daniami lekkimi, a także świetnie zastępuje w codziennym życiu masło. Zmieniając takie drobne nawyki, możemy wspierać zdrowe procesy w naszym organizmie. Brzmi dobrze, prawda?

Jeśli chodzi o zastosowanie oleju z awokado w kosmetyce, producenci już dawno odkryli niesamowite właściwości tej substancji. Wykorzystywany jest on na wiele sposobów. Jednym z najchętniej wybieranych przez pasjonatów pielęgnacji jest naturalny olejek z awokado o czystym składzie. Można po prostu nakładać go na oczyszczoną skórę twarzy, ale też całego ciała, a także na włosy. Olejek z awokado stanowi także składnik innych kosmetyków, np. kremów do twarzy, maseczek, kremów do rąk czy stóp, masek do włosów, balsamów do ciała, kremów i żelów pod prysznic. Samodzielnie można czysty olejek z awokado zastosować jako wzmacniacz kremu do twarzy czy składnik domowych kosmetyków, np. maseczek. Sprawdzi się ona także jako produkt nakładany punktowo na niedoskonałości cery czy obszary wymagające szybkiej i skutecznej regeneracji, np. policzki czy czoło po opalaniu lub przebywaniu na mrozie. Jak widać, zastosowanie oleju z awokado w kosmetyce było przełomowym odkryciem dla branży, która stosuje go w niemal każdy możliwy sposób do pielęgnacji całego ciała.

Olej z awokado na włosy – jak stosować

Stosowanie oleju z awokado na włosy ma coraz większą rzeszę wielbicieli. Bardzo dobrze odżywi on szczególnie włosy suche i splątane. Możliwe jest to dzięki bogactwu składników odżywczych. W jego składzie znaleźć możemy m.in. wielo- i jednonienasycone kwasy tłuszczowe, tokoferole, karotenoidy czy witaminy B, C i K oraz z grupy B, m.in. biotynę (B7). Oddziałują one pozytywnie nie tylko na kondycję skórę głowy, ale też właśnie na włosy. Przy stosowaniu oleju z awokado na włosy pokrywają się one tzw. filmem olejowym, a przez to stają się wyraźnie gładsze. Jak to możliwe? Ich łuski uszczelniają się, czyli się zamykają. W efekcie włosy nie tracą swojej naturalnej wilgoci i mniej szkodzą im zabiegi suszarką, prostownicą lub lokówką. Są one gładsze, bardziej błyszczące i mniej łamliwe. Łatwiej też się rozczesują, nie plączą się, nie puszą się i się nie rozdwajają. Włosy po pielęgnacji olejem awokado odporne są na działanie nie tylko zanieczyszczeń powietrza, ale też chloru czy soli morskiej. Przy regularnym stosowaniu oleju z awokado na włosy widoczny jest również szybszy ich przyrost.

Jak stosować na włosy olej z awokado? Możesz przygotować maseczkę z owocu awokado. Wystarczy rozdrobnić miąższ tego owocu, nałożyć go na głowę i owinąć włosy folią bądź ręcznikiem. Masę możesz wzbogacić o inne składniki, np. banana, oliwę, miód, jogurt, jajko. Po około 30-50 minutach należy usunąć papkę i dokładnie umyć włosy. Innym sposobem jest sięgnięcie po gotowe produkty, jakimi są olejki i oleje z awokado. Podczas ich nakładania na włosy można wykonać jednocześnie masaż skóry głowy. Pobudzi on krążenie w naczyniach krwionośnych, co przyczyni się do lepszego wzrostu włosów. Jednocześnie nawilży skalp, przez co można zredukować uczucie ściągnięcia czy swędzenia skóry. Jak stosować na włosy olej z awokado do olejowania? Można podgrzać olejek z awokado z wodą i olejem kokosowym w równych proporcjach. Po ostygnięciu można nakładać substancję partiami na włosy i skórę głowy. Po około 30 minutach pod turbanem z ręcznika wystarczy umyć włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *