Bez kategorii

O peptydach słów kilka: teoria i wiedza o głównym składniku ENERGY Boostera Serum Peptydowego głęboko nawilżającego

booster serum peptydowe koi nawilżające

O peptydach słów kilka


Dziś kolejna dawka wiedzy z cyklu o aktywnych składnikach w naszych kosmetykach. Zapraszamy na artykuł o peptydach, które znajdziesz m.in. w naszej nowości: Energy Peptide Booster: Serum peptydowym głęboko nawilżającym

Co to są peptydy? 

Zacznijmy od najprostszego pytania: co to w ogóle są peptydy? Oraz: do czego potrzebne są one naszej skórze? Jak działają? Jakie są ich mocne strony i dlaczego warto trzymać w swojej kosmetyczce produkty z ich składem? Uff, trochę tych pytań się pojawiło… Ale po kolei! Na wszystkie z nich postaramy się odpowiedzieć!

Peptydy to krótkołańcuchowe białka, zbudowane z niewielkiej ilości aminokwasów. Stanowią podstawowy element budulca skóry. Niestety: z wiekiem ilość peptydów w skórze maleje, co widać poprzez proces starzenia się naszej skóry.

Jak działają peptydy? Tutaj mamy już same dobre informacje, bowiem PEPTYDY wykazują same pozytywne działanie w naszej skórze. Pomagają w syntezie elastyny i kolagenu, ujędrniają skórę, pobudzają komórki do regeneracji i wzrostu, poprawiają koloryt, przyspieszają procesy naprawcze, wygładzają zmarszczki oraz działają profilaktycznie jeśli chodzi o wiotczenie skóry. 

To m.in. ze względu na ich mały rozmiar: peptydy mogą wniknąć głęboko pod skórę i działać w jej właściwej warstwie, a nie tylko na powierzchni. Zastosowane w Boosterze kompleks trzech peptydów posiada jeszcze szereg pozytywnych właściwości, ale o tym za chwilę!

Neuropeptydy – zastosowane w boosterze KOI – nazywane są często “bezinwazyjnym botoxem“. A dlaczego? Chwilowo blokują mięśnie z poziomu skóry, dzięki czemu niwelują zmarszczki i zapobiegają powstawaniu nowych.

Trójpeptydowy kompleks zastosowany w Energy Peptide boosterze: Serum peptydowym KOI

Zastosowany przez nas w Energy boosterze kompleks peptydowy składa się z dipeptydow, tripeptydow oraz tetrapeptydow wzbogaconych magnezem.
Peptydy jako najmniejsze białka potrafią wnikać głęboko wgłąb skóry i wykazują wysoce efektywne działanie. Ze względu na tak małą cząsteczkę potrafią wnikać głębiej w skórę i działają także w jej głębokich warstwach, a nie tylko na powierzchni. W skórze peptydy odpowiadają za tworzenie płaszcza hydrolipidowego, produkcję kolagenu i elastyny oraz przenoszenie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Wow!

A teraz trochę książkowej teori… 🙂
Wyróżniamy trzy rodzaje peptydów:
1. sygnałowe – zastosowane w ENERGY BOOSTER
2. neuroprzekaźnikowe – zastosowane w POWER LIFT EYE BOOSTER pod oczy,
3. peptydy nośnikowe – transportujące składniki aktywne do głębokich warstw skóry.


W ENERGY BOOSTER zastosowaliśmy Peptydy o działaniu stymulującym, czyli tzw. peptydy sygnałowe. Jak wskazuje ich nazwa: dają one sygnał komórkom do podjęcia działań naprawczych i stymulujących. Intensywnie pobudzają skórę do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego. W ten sposób zapewniają odpowiednie rusztowanie skóry, a tym samym jej jędrność i gładkość. Działają one na zasadzie „posłańców” i usprawniają przekazywanie informacji międzykomórkowych. Są najczęściej wykorzystywane w kosmetykach anti-aging.

Gotowi na chemiczne, trudne nazwy?

Dipeptyd– zwiększa produkcję Kolagenów podporowych skóry, łączących naskórek ze skórą właściwą. On odpowiada za jędrność skóry.
Tripeptyd-zwiększa produkcję Kolagenu typu: III, który jest nazywany kolagenem młodości. Odpowiada on za gładkość skóry.
Tetrapeptyd– wypływa na produkcję naturalnego kwasu hialuronowego w skórze oraz białek podporowych: dekoryny i lumininy. Zapobiega on utracie jędrności i opadaniu skóry. Jest zaliczany do peptydów remodelujących kontur twarzy.


Peptydy wykazują działanie naprawcze na trzech poziomach skóry:
1) regenerują naskórek nadając mu gładkie, jedwabiste wykończenie
2) usprawniają komunikację między naskórkiem a skórą właściwą i utrzymują ją w dobrym i zdrowym stanie
3) regenerują i remodelują skórę właściwą poprzez zintensyfikowanie syntezy białek podporowych


Wysokie stężenie peptydów w serum wykazuje intensywne działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające.

Uff, dobrnęliśmy do końca! 

Czas na: PODSUMOWANIE


Badania potwierdzają, że potrójne Peptydy przynoszą poprawę nawilżenia i gładkości skóry.
Sa to wysokoskuteczne substancje aktywne. Dodatkowo mają doskonałą czystość biochemiczną, co oznacza, że nie uczulają i są bardzo dobrze tolerowane przez skórę.
Wykazano ich skuteczne działanie już po 2 tygodniach stosowania.
Najskuteczniejsze jest używanie peptydów zapobiegawczo: jeszcze przed pojawieniem się zmarszczek. Proces powstawania zmarszczek rozpoczyna się około 20 roku życia; jest to dobry moment aby wzbogacić swoją pielęgnację o kosmetyki z peptydami.
Ważną rolę w przenikaniu peptydów przez skórę odgrywa podłoże, w którym są umieszczone. Im mniej lepka jest baza kosmetyku, tym uwalnianie z niej substancji aktywnej jest bardziej skuteczne. Jeśli więc oczekujemy intensywnego działanie Anti-Aging sięgnijmy po peptydowy booster redukujący zmarszczki. Lekko żelowa formuła preparatu sprawia że zawarte w nim Peptydy swobodnie penetrują i aktywnie oddziałują na skórę.
Aby skuteczność stosowanego serum, koncentratu lub boostera była największa należy zapewnić skórze dodatkową warstwę ochronną w postaci kremu. Wówczas substancje aktywne będą lepiej przenikały wgłąb naskórka i zatrzymywały w nim wodę.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *