Ciekawostki kosmetyczne

Jak odróżnić naturalne kosmetyki od pozostałych?

hydrolat różany KOI

Zastanawiasz się, czym są naturalne kosmetyki? Nie wiesz, czym różnią się od produktów konwencjonalnych? Chcesz wiedzieć, gdzie kupić naturalne kosmetyki, jak zacząć je stosować i jakie zalety daje ich stosowanie? Odpowiadamy na każde z tych pytań. Sprawdź!

Czym są naturalne kosmetyki?

Kosmetyki do pielęgnacji m.in. skóry, podzielić można na naturalne i konwencjonalne. Mają one spełniać te same funkcje, np. regenerować, nawilżać, odżywiać, chronić przez UV. Jednak przy tym różnią się miedzy sobą składem. Tym, co wyróżnia produkty z drugiej kategorii, jest naturalny skład (sprawdź jak czytać składy kosmetyków). Co to konkretnie oznacza? Kosmetyki naturalne powstają na podstawie składników pochodzenia naturalnego – głównie roślinne i mineralne, czasami też zwierzęce (pozyskiwane etycznie, bez cierpienia zwierząt). Ich minimalna procentowa zawartość nie jest określona prawem.

Do ich produkcji kosmetyków naturalnych wykorzystuje się przede wszystkim wyciągi i elementy roślin. Surowce te odznaczają się większą zawartością składników aktywnych. Łatwo są one wchłaniane w głębsze warstwy skóry, ale jednocześnie są łagodne w działaniu. Naturalne oleje do skóry, np. KOI Cosmetics, nie posiadają w składzie również konserwantów. Kosmetyki konwencjonalne wzbogacane są natomiast o składniki syntetyczne. Chociaż działają one szybciej, mogą podrażniać i uczulać szczególnie wrażliwą skórę.

Naturalne kosmetyki do twarzy – zalety

Większość osób, nie tylko fani świadomej pielęgnacji skóry, dostrzega rosnący popyt na produkty naturalne. Z czego wynika zwiększająca się od kilku lat popularność naturalnych kosmetyków do twarzy?

  • Łagodna pielęgnacja – w kosmetykach naturalnych stosowane są składniki, które są bezpieczne dla cery. Nie zatykają porów, nie naruszają bariery hydrolipidowej skóry, nie podrażniają.
  • Wybór alergików – kosmetyki naturalne polecane są m.in. osobom z wrażliwą cerą alergiczną. Oczywiście nie każdy produkt będzie dla nich odpowiedni (niektórzy są uczuleni na konkretne rośliny), ale ryzyko wystąpienia podrażnień uczuleniowych jest mniejsze niż przy kosmetykach konwencjonalnych.
  • Skuteczne działanie – naturalne produkty kosmetyczne cechują się wysoką zawartością aktywnych składników, które skutecznie wspierają procesy zachodzące w skórze czy włosach.
  • Czysta etykieta – naturalne kosmetyki od sprawdzonych producentów mają tzw. czysty, krótki skład. Nie są wzbogacane o konserwanty, jeśli nie jest to konieczne, a także o syntetyczne substancje zapachowe czy barwiące.
  • Ekologiczne podejście – firmy takie jak KOI Cosmetics dbają w swojej produkcji o środowisko naturalne. Korzystają ze składników ze sprawdzonych źródeł, opakowań, które można poddać recyklingowi.

dzień mamy kremy koiNaturalne kosmetyki – dla kogo to dobry wybór?

Kosmetyki naturalne polecane są dla każdej osoby – niezależnie od wieku czy płci. Większość produktów może być stosowana również uniwersalnie, a więc do każdego typu cery. W ten sposób zarówno dzieci, jak i dorośli obu płci mogą korzystać z jednego typu olejku do twarzy. Oczywiście świadomi producenci wytwarzający naturalne kosmetyki, polska marka KOI Cosmetics i inne, starają się dostarczać klientom również kosmetyki naturalne o konkretnym działaniu i przeznaczone do zwalczania określonych problemów cery.

Dla kogo kosmetyki naturalne będą szczególnie dobrym wyborem? Dla osób o cerze wrażliwej na podrażnienia. U nich w wyniku kontaktu ze składnikami syntetycznymi z kosmetyków konwencjonalnych dochodzi nieraz do uwidocznienia się ostrej reakcji skóry. Źle mogą takie osoby reagować na dużą ilość konserwantów, barwników czy substancji zapachowych. Kosmetyki naturalne polecane są też dla alergików. Stanowią one także częsty wybór osób dbających o środowisko naturalne.

Kosmetyki naturalne – jak zacząć stosować?

Postanowione – stawiasz w pielęgnacji na kosmetyki naturalne. Jak zacząć je stosować? Dobrym pomysłem na początek jest określenie potrzeb Twojej skóry, a następnie dobranie do nich odpowiednich kosmetyków naturalnych. Możesz oczywiście postawić na uniwersalne produkty, albo poprosić o pomoc w doborze konkretnych produktów specjalistów, np. nas. Wybieraj tylko produkty z legalnych źródeł – tylko takie kosmetyki naturalne spełniają normy prawne dotyczące m.in. pochodzenia składników, przechowywania i wytwórstwa. Dzięki temu gwarantują nie tylko efekty, ale też bezpieczeństwo stosowania.

Jak zacząć z kosmetykami naturalnymi? Po dobraniu odpowiednich kosmetyków pamiętaj o tym, aby dowiedzieć się, w jakiej kolejności i jak je stosować. W naszym sklepie internetowym przy szczegółowym opisie produktów znajdziesz zawsze informację o tym, jak je stosować.

Gdzie kupić naturalne kosmetyki?

Zastanawiasz się, gdzie kupić naturalne kosmetyki, polska marka, KOI Cosmetics oferuje, swoje produkty m.in. w sprzedaży on-line. Skorzystaj z naszego intuicyjnego sklepu internetowego, a także fachowego doradztwa. Sprawdź aktualną ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *