Bez kategorii

Być kobietą!

Być kobietą

Bycie kobietą nigdy nie było łatwym zadaniem. Ani historycznie ani obecnie. Jednak cieszymy się z tego, że jesteśmy kobietami, że mamy swoje prawa i możemy sięgać wyżej.

Jak to się stało?

O nasze prawa i zrównanie ich z prawami mężczyzn walczyły feministki. Dzięki nim zmienił się nasz ubiór, założyłyśmy spodnie i możemy wykonywać zawody podobne do męskich.

O nasze prawa wyborcze walczyły sufrażystki. To one i ich działania doprowadziły do tego, że w tej chwili startujemy w wyborach na równi z mężczyznami. Historycznie pierwsze prawa wyborcze kobiety uzyskały Finlandii w 1906 r.

Od wieków o nasze wspólne dobro walczą aktywistki społeczne. To kobiety, które mają siłę i moc aby przeciwstawiać się ograniczeniom i niesprawiedliwościom, które dotykają kobiety. To one walczyły o prawa kobiet w niedawnych strajkach. Być może te działania będą w stanie zmienić nasze prawo.

Kobiety: jesteśmy niezależne i samodzielne. Umiemy współpracować i realizować swoje wizje. Wiele z nas prowadzi własne, niezależne firmy. Jesteśmy przedsiębiorcze i pracowite. Ale także inspirujące i ambitne. Dzielimy nasze życie z innymi, otaczamy ich ciepłem i opieką. Czy to nie wystarczy, żeby śmiało i odważnie świętować DZIEŃ KOBIET? Bo jeśli: sama mogę sobie kupić kwiaty, sama mogę trzymać się za rękę i sama mogę się kochać bardziej – jak słyszymy w piosence (Flowers M. Cyrus), to czas na przyjemności dla siebie samej!

Zapraszamy po naturalne, ale skuteczne kosmetyki KOI. Są po brzegi wypełnione dobrymi substancjami, aby Twoja skóra odczuła ich działanie! Koimy, leczymy i przywracamy równowagę każdej skórze! Bądź dobra dla siebie i swojej skóry:) Doceniajmy siebie, za małe i wielkie rzeczy. Za dobroć, którą obdarzamy innych, a często jest ona w ogóle niedostrzegana.

Wydaje nam się, że nie potrzebujemy ludzkiej wdzięczności, a to ona rozpala nasze serca do czynienia dobrego. Wtedy chce się więcej i bardziej. Wystarczają proste słowa: dziękuję że jesteś.

Pamiętamy o naszych córkach, które kiedyś wyrosną na mądre i świadome kobiety. Rozmawiajmy z nimi, dajmy im przykład i wspierajmy w rolach do których dążą! Jeśli chcemy by nasze córki realizowały swoje pasje pokazujmy, że same spełniamy swoje marzenia, a przynajmniej nie boimy się marzyć. Mówmy im: dziewczynki mogą wszystko! Mogą być atrakcyjne znając matematykę, czy organizując wyprawy. Mogą mieć własne zdanie i bronić swojego głosu. Niestety wiele badań pokazuje, że dziewczynki w porównaniu do chłopców większą uwagę zwracają na wygląd i częściej są do niego krytycznie nastawione. Nie oczekujmy od młodych kobiet, że będą miłe i grzeczne, ale doceniajmy ich bystry umysł, sprawność, bycie zaangażowaną, gotowość do współpracy i dojrzałość.

Dziękujmy sobie za siłę, odwagę i nieustawianie każdego dnia. Za ogarnianie chaosu w małej i dużej skali. I oczywiście wychowujmy nasze małe dziewczynki na prawdziwe, odważne kobiety!

Kobietki: doceniajmy siebie!

Bo jak nie my, to kto?