Ciekawostki kosmetyczne

10 złotych zasad korzystania z kwasów

Serum Złuszczające z 7 kwasami NEW SKIN

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów kosmetycznych wcale nie muszą być przeprowadzane wyłącznie w salonach czy gabinetach kosmetycznych. Z powodzeniem możesz wykonywać je w domu, jednak wymaga to odpowiedniego przygotowania i poznania podstawowych zasad postępowania z kwasami kosmetycznymi. Nie wszystko, co jest kwasem, musi działać na skórę jak kwas solny. Najważniejsze jest, aby robić to z głową i uważać! Z tego artykułu dowiesz się, co to są kwasy kosmetyczne oraz jak je stosować, aby nie zrobić sobie krzywdy. 

Co to są kwasy?

Kwasy kosmetyczne są coraz bardziej popularne i nic dziwnego. Ich główną funkcją jest usuwanie martwego naskórka, poprawa tekstury skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień oraz pobudzanie produkcji kolagenu. Jednak, jak każdy składnik kosmetyczny, kwasy mogą przynieść niepożądane efekty, jeśli nie są stosowane prawidłowo.

Dlaczego należy uważać na kwasy kosmetyczne?


Kwasy kosmetyczne, takie jak kwas salicylowy, glikolowy, mlekowy, hialuronowy, azelainowy i wiele innych pomimo tego, że mogą być skuteczne w poprawie wyglądu skóry, mogą być drażniące i powodować podrażnienia skóry, szczególnie jeśli są stosowane w nieodpowiednich stężeniach lub w sposób niewłaściwy. Kwasy kosmetyczne są silnymi składnikami aktywnymi, które mogą powodować podrażnienia, zaczerwienienia i pieczenie skóry. Osoby z wrażliwą skórą lub skłonnością do alergii powinny zachować ostrożność w stosowaniu produktów zawierających kwasy kosmetyczne. Stosując się do poniższych wskazówek, możesz mieć pewność, że robisz to właściwie.

Najważniejsze zasady dotyczące stosowania kwasów kosmetycznych:

1. Nie szalej ze stężeniami, bo nie tylko ono jest tutaj ważne. Za moc kwasu nie odpowiada tylko stężenie, ale także pH produktu oraz wielkość cząsteczki.

2. Stosuj kwas początkowo 1-2 razy w tygodniu i obserwuj reakcję swojej skóry.

3. Intensywnie nawilżaj skórę: stosuj kosmetyki o działaniu odbudowującym i nawilżającym.

4. Stosuj kremy ochronne z wysokim filtrem UV.

5. Nie “podkręcaj”działania kwasów stosując je częściej lub dłużej niż zaleca producent.

6. Nie musisz dodatkowo stosować peelingów enzymatycznych lub mechanicznych.

7. Włącz maski algowe, które łagodzą i regenerują skórę.

8. Gdy widzisz, że skóra jest nadreaktywna, zaczerwieniona i występuje nadmierne złuszczanie: ogranicz częstotliwość stosowania kosmetyków z kwasami.

9. Nie stosuj kilku kosmetyków z kwasami na raz.

10. Nie stosuj kwasów na skórę uszkodzoną, z ranami, otarciami i podrażnieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *