Glinka zielona jest minerałem ilastym, który występuje w przyrodzie naturalnie. Jest wydobywana z pokładów krzemionkowo– aluminiowych. W jej składzie znajduje się aż 20 soli mineralnych i pierwiastków śladowych: wapń, krzem, żelazo, mangan i fosforany. Pielęgnacja Glinką zieloną jest fachowo nazywana argilloterapią. Dzięki swoim właściwościom jest ona stosowana w celu leczenia i łagodzenia schorzeń dermatologicznych, np. trądziku , podrażnień skóry, stanów zapalnych. Dlatego w szczególności polecana jest dla cery tłustej, ze skłonnością do trądziku i z nadmiernym wydzielaniem sebum. Działa dezynfekujące, ściągająco i tonizująco. Jej stosowanie wpływa na lepszą pracę gruczołów łojowych i usuwa nadmiar tłuszczu. Glinka zielona doskonale oczyszcza skórę, absorbuje zanieczyszczenia, ujędrnia, wygładza i przywraca skórze zdrowy wygląd. Ma ona postać zielonego proszku (puder)
Właściwości Glinki zielonej:
- oczyszczające: usuwa nadmiar sebum, niweluje związki toksyczne, delikatnie złuszcza naskórek
- ściągające (zwęża pory)
- przeciwzapalne i przeciwbakteryjne
- tonizujące i łagodzące
- regenerujące
Jak skorzystać z Glinki?
Glinkę wsyp do miseczki i rozrób 1:2 z wodą lub Hydrolatem różanym.
Zamiast wody do rozrobienia glinki oprócz hydrolatu można użyć toniku, a nawet wywaru herbacianego np. z rumianku czy lipy. Można tez dodać kilka kropli Oleju z malin, który dodatkowo nawilży skórę. Dobrym ruchem będzie wykorzystanie jogurtu jako składnika odżywczego dla skóry.
Te dodatkowe produkty wzmocnią działanie glinki i odżywienie skóry, ale nie są niezbędne. Wymieszaj glinkę do uzyskania pożądanej gęstości: lekko płynnej lub sztywnej pasty. Delikatnie nałóż na całą twarz, szyję i dekolt. Pozostaw do wchłonięcia, ale glinka nie może całkowicie wyschnąć. Rozpylaj na maseczkę mgiełkę z Hydrolatu różanego lub Toniku z algami, aby glinka nie wyschła.
Po około 7 minutach możesz zmyć glinkę delikatnie ściągając ją dłońmi przy bieżącej wodzie. Możesz też użyć naszego zestawu ręczniczków.
- Do mieszania glinki nie używaj metalowych narzędzi.
- Najlepsze do rozrabiania to przedmioty ceramiczne, porcelanowe lub szklane
- Glinka powinna być łączona z płynem o temperaturze pokojowej
- Stosując glinkę w postaci maseczki do twarzy należy pilnować aby nie wyschła. Tylko w tej formie najlepiej oddziałuje na naszą skórę. Wyschnięta maseczka „wyciąga” wodę ze skóry i powoduje jej odwodnienie.
- Glinki mają właściwości higroskopijne, pochłaniają wilgoć z otoczenia, dlatego staraj się zawsze trzymać glinkę zamkniętą i w suchym miejsc
- Glinki są hipoalergiczne, tzn. nie wywołują podrażnień ani alergii.
- Każda glinka neutralizuje toksyny i zanieczyszczenia. Glinki naładowane są ujemnie, a toksyny najczęściej dodatnio. Dzięki reakcji neutralizacji są one wydalane z organizmu.
Opakowanie wielokrotnego użytku. Pamiętaj, aby szczelnie zamykać torebkę, aby zachować właściwości produktu.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.