Coraz większą popularność zdobywa metoda oczyszczania skóry olejami, czyli OCM. Nie tylko pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń z naskórka, ale też działa na cerę regenerująco i odżywczo. Na czym polega OCM? Olejki jakich roślin wybrać do konkretnych typów skóry? Jakie właściwości mają tego typu produkty? Podpowiadamy
Olejek do zmywania makijażu – rytuał OCM
OCM to skrót od angielskiego określenia Oil Cleansing Method. Oznacza on oczyszczanie skóry olejami roślin. Jest to obecnie metoda coraz chętniej wykorzystywana w świadomej pielęgnacji cery. Odznacza się ona dużą skutecznością zgodnie z zasadą, że oleje najlepiej rozpuszczać innymi olejami. Na naszej skórze zanieczyszczeniami tłuszczowymi jest nie tylko sebum naturalnie produkowane przez gruczoły łojowe. Są to także masła i oleje, które stanowią składniki np. kremów do twarzy i kosmetyków do makijażu.
Chcąc efektywnie oczyścić skórę twarzy, dekoltu i szyi z nadmiaru sebum oraz zabrudzeń tłuszczowych, najlepiej sięgnąć więc po naturalne oleje do demakijażu. Sposób ten jest nie tylko nieinwazyjny, a przez to łagodny dla cery. Cechuje się one również skutecznością w usuwaniu makijażu – również wykonanego kosmetykami wodoodpornymi. OMC stosuje się do czyszczenia skóry na czole, policzkach, brodzie, nosie i wokół oczu. Oleje rozpuszczają zabrudzenia bez konieczności silnego pocierania ściereczką/ręcznikiem. Dzięki temu nie podrażniają one również najdelikatniejszej części twarzy.
Właściwości olejów do demakijażu
Naturalne olejki do demakijażu, np. KOI Cosmetics, są niezwykle skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń skóry. Radzą sobie one niezwykle skutecznie nie tylko z kurzem, nadmiarem sebum, pozostałościami kosmetyków do pielęgnacji, ale też z kosmetykami kolorowymi. Z pomocą oleju do demakijażu usuniesz m.in. trwałą szminkę czy pomadkę, podkład oraz puder, a także cienie do powiek o maskarę. Oleje do demakijażu nie tylko oczyszczają, ale też – zależnie od składu – regenerują, odżywiają, nawilżają czy przywracają cerze równomierny koloryt.
Wśród właściwości olejów do demakijażu wymienić trzeba także utrzymywanie równowagi hydrolipidowej oczyszczanej skory twarzy, dekoltu i szyi. Dzięki temu skóra bezpośrednio po zabiegu demakijażu nie staje się przesuszona, napięta czy podrażniona jak w przypadku innych produktów czyszczących do twarzy. Co więcej, cera podczas regularnego stosowania olejów do demakijażu staje się lepiej odżywiona i bardziej wzmocniona. W efekcie usuwania olejów ręcznikiem skóra poddawana jest także codziennym masażom. Przez to poprawia się jej mikrokrążenie. Staje się ona lepiej napięta oraz wygładzona.
Jaki olejek do demakijażu kupić?
Zastanawiasz się, jaki olejek do demakijażu będzie najlepszy dla Twojej cery? Możesz zdecydować się na olej z jednego gatunku roślin. Do cery przesuszonej i dojrzałej polecane są m.in. oleje: z awokado, arganowy, z pestek winogron, z ogórecznika czy pestek moreli. Do cery mieszanej sprawdzą się np. oleje z nasion wiesiołka. Cerę tłustą najlepiej oczyszczać olejami niekomedogennymi, a więc lekkimi i niepowodującymi zatykania się porów skóry. Są to np. oleje lniany, jojoba, z pestek dyni, z pestek dzikiej róży, z czarnuszki. Oczyszczanie OCM cery normalnej warto przeprowadzić olejami z awokado, migdałów, pestek winogron, jojoba.
Zamiast stawiać na jeden konkretny olej do demakijażu, możesz zdecydować się na stosowanie starannie dobranej mieszaniny różnych olejów. Wypróbuj np. olejek do demakijażu KOI Cosmetics. Przemyślany skład pozwala na efektywne oczyszczanie, ale też odżywanie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Olej z awokado odżywia i regeneruje naskórek, a także głęboko go nawilża. Olej z pestek malin i winogron, dzięki wysokiej zawartości witamin A i E, chronią cerę przez wolnymi rodnikami i zapewniają jej młodzieńczy wygląd. Bogaty w witaminę C olej z rokitnika przywraca skórze równomierny koloryt, a oleje ze słodkich migdałów i pachnotki skutecznie nawilżają oraz łagodzą podrażnienia.
Olejek do demakijażu – jak używać?
Nie wiesz, jak używać olejku do demakijażu? Możesz oczyścić nim skórę twarzy na dwa sposoby. Pierwszy niewiele różni się od klasycznego zmywania kosmetyków z użyciem produktów na bazie wody, np. płynu micelarnego. Wystarczy, że kilka kropli oleju do demakijażu wylejesz na płatek kosmetyczny. Po przyłożeniu go na chwilę do skóry, np. powieki, możesz rozpocząć usuwanie zanieczyszczeń przez delikatne pocieranie. Nadmiar oleju pozostawiony na skórze, rozprowadź palcami, aby się wchłonął. Jeśli nie lubisz uczucia tłustego „filmu” na twarzy, możesz olej usunąć wilgotną ściereczką.
Druga metoda demakijażu olejem jest OCM. Rytuał czyszczenia twarzy olejem polega na pokryciu olejem całej twarzy, np. rozsmarowaniu go palcami. Po chwili możesz usunąć go wraz z zanieczyszczeniami skóry za pomocą zwilżonego ręczniczka. Dla lepszego efektu zaleca się pozostawienie ciepłego i wilgotnego ręcznika na twarzy na chwilę, aby olejek lepiej się wchłonął w skórę. Czynność powtarzaj, za każdym razem przepłukując ręczniczek, aż do uzyskania zadowalającego efektu.
Olejek do zmywania makijażu od KO
W KOI Cosmetics oferujemy Ci sprawdzony olejek do demakijażu. Jego skład jest przemyślany tak, aby odpowiadać na potrzeby cer każdego typu i w każdym wieku. Do produkcji używamy wyłącznie najwyższej jakości olejów roślinnych pozyskiwanych metodą tłoczenia na zimno. Dzięki temu mają one wysoką zawartość składników odżywczych i oprócz oczyszczania skóry skutecznie ją regenerują i odżywiają.
Olejek do demakijażu KOI odznacza się delikatnym cytrusowym i orzeźwiającym zapachem. Przy jego kontakcie ze skórą od razu poczujesz orzeźwienie i ukojenie. Oprócz oczyszczania skóry daje on wiele innych korzyści. Wśród nich wymienić trzeba m.in. ochronę skóry przed niekorzystnym działaniem promieni UV i przesuszeniem. W przypadku skóry skłonnej do wyprysków i z problemami takimi jak trądzik zalecamy rzadsze stosowanie tego produktu (2-3 razy w tygodniu naprzemiennie z innymi preparatami).